Rychlá navigace

email

rozvrhy

suplovani

jidlo

foto

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakty

Adresa:

Dobiášova 851/5, Liberec, 460 06

Telefon:

485130257

485132957 (jídelna)

E-mail:

zs39@volny.cz

další kontakty

Den otevřených dveří proběhne 20. 3. 2019 od 14:30 do 17:30 / / XXI Společenský večer ZŠ Dobiášova / / / Nenech to být

II.A

Vítám Vás na našich stránkách.

                                             Mgr. Veronika Viková

 

 

 

Valentýn 14. 2. 2019

Červený den jsme si užili jako kamarádi a naučili se vnímat lásku i přátelskou.

 31. 1. 2019

Odměna za půlroční práci - návštěva kina, pohádka Ledová sezóna a předání vysvědčení.

Některé děti si domů odnesly i diplom a malý dáreček.

20. 12. 2018, Vánoční besídka - nocování ve škole, výlet ke krmelci

Vánoce jsme si udělaly s dětmi trochu dříve a spojily to s přespáním ve škole a besídkou pro rodiče. Naladili jsme rodiče vánočními koledami a předali jim ručně vyšité přání. Potom jsme zavzpomínali na staré časy, děti si vyzkoušely klasické tradice - pouštění lodiček a čtení biblického příběhu. Ke stromečku jsme šli po přípitku a děti spokojeně rozbalovaly dárky, které si vylosovaly v tombole. Poté jsme si zahráli několik her a prošli stezku odvahy, strašidlo bylo hodné a odměnilo všechny statečné děti perníčkem. Ráno po snídani jsme vyrazili do lidových sadů nakrmit lesní zvěř a připravit jim také hezké Vánoce. Děti si zařádily ve sněhu a cestou hledaly zlaté prasátko.

 

 

Exkurze v Rodasu 19.12.2018

 V předvánočním čase jsme se vydali do svíčkárny vyrobit nějaké vánoční dárky. Děti si vyzkoušely barevné zdobení svíček s polevou ,,STARWAX", naplnily si lahvičky různými typy koupelové soli.Práce je velmi bavila a tak nakupovali další a další.

 

Hrátky v Dinoparku

 

S vybranými dětmi jsem se vydala na návštěvu do libereckého dinoparku, abychom zažili dobu pravěkou a trochu poznali život prahistorických tvorů. Děti byly nadšené a domů se jim nechtělo :-)

 

 

Strážní andělé

                   "Andělíčku, můj strážníčku opatruj mi mou dušičku. Opatruj ji ve dne v noci od škody i od zlé moci"    

 

Mikulášovu družinu jsme přivítali na nebesích s třídou plnou andělů, poznali jsme strážné anděly a seznámili se s jejich funkcemi. Se svatozáří na hlavě jsme se čertů nebáli a paní učitelku ochránili :-)              

 

Tv na trampolínách

Ve škole jsme se na Tv naučili skákat snožmo na trampolíně, a proto jsme si mohlí jít vyzkoušet i větší skoky na pořádné trampolíny :-) Děti si to velmi užily pod vedením zkušené lektorky.

Projekt "JEŽCI"

S blížícím se zazimováním zvířátek jsem zařadila do výuky projekt, ketrý měl dětem přiblížit život ježků. Děti se seznámily s jejich způsobem života a případnou pomocí zazimovat. V matematice pomocí ježečků počítali slovní úlohu a řadili ježky podle věku (číselná řada desítek). V českém jazyce jsme si roztřídili věty podle druhu a nakonec jsme venku postavili několik domečků pomocí plyšáků. Projekt byl velmi poučný a děti si ho užily s plnou parádou :-)

Projekt "Po psích stopách"

V rámci celoškolního projektu s nadací Mathilda, jsme finančně podpořili výcvik asistenčních psů a mohli zažít jaké je to být slepí. Získali jsme plno nových informací a shlédli výcvik asistenčního psa v praxi.

 

Horolezecká stěna "ŠUTR"

Pro šikovné děti, které dodržují třídní pravidla a pečlivě se připravují na vyučování jsem připravila odměnu ve formě lezení na stěně s instruktorem. Navíc si mohly děti vyzkoušet bouldering = lezení bez lana v nízkých výškách.

 

 

EKOPARK

Nový školní rok jsme začali návštěvou v Ekoparku a prošli jsme si celý areál s úkoly 4 živlů. Děti se seznámily s charakteristikou jednotlivých živlů a nakonec si žáci odnesli poklad z jeskyně.